YAGEO 30KPA170CA/B
Part No.:
30KPA170CA/B
Description:
TVS P600 170V 275V BOX
Shipping
30KPA170CA/B Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
170V
Voltage - Breakdown (Min):
189.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
275V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
110.2A
Power - Peak Pulse:
30000W (30kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)