YAGEO 30KPA168A/TR13
Part No.:
30KPA168A/TR13
Description:
TVS P600 168V 272.4V
Shipping
30KPA168A/TR13 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
168V
Voltage - Breakdown (Min):
187.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
272.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
111.2A
Power - Peak Pulse:
30000W (30kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)