YAGEO 30KPA160CA/TR13
Part No.:
30KPA160CA/TR13
Description:
TVS P600 160V 252.6V
Shipping
30KPA160CA/TR13 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
160V
Voltage - Breakdown (Min):
178.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
252.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
120A
Power - Peak Pulse:
30000W (30kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)