YAGEO 30KPA156A/B
Part No.:
30KPA156A/B
Description:
TVS P600 156V 245V BOX
Shipping
30KPA156A/B Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
156V
Voltage - Breakdown (Min):
174.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
245V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
123.7A
Power - Peak Pulse:
30000W (30kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)