YAGEO 30KPA150A/B
Part No.:
30KPA150A/B
Description:
TVS P600 150V 233.4V BOX
Shipping
30KPA150A/B Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
150V
Voltage - Breakdown (Min):
167.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
233.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
129.8A
Power - Peak Pulse:
30000W (30kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)