YAGEO 30KPA132A/B
Part No.:
30KPA132A/B
Description:
TVS P600 132V 213V BOX
Shipping
30KPA132A/B Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
132V
Voltage - Breakdown (Min):
147.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
213V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
142.3A
Power - Peak Pulse:
30000W (30kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)