YAGEO 30KPA102CA/B
Part No.:
30KPA102CA/B
Description:
TVS P600 102V 165.6V BOX
Shipping
30KPA102CA/B Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
102V
Voltage - Breakdown (Min):
113.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
165.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
183A
Power - Peak Pulse:
30000W (30kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)