Vishay Sprague 299D226X0016DB6E3
Part No.:
299D226X0016DB6E3
Description:
CAP TANT 22UF 20% 16V RADIAL
Shipping
299D226X0016DB6E3 Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.280" L x 0.270" W (7.10mm x 6.85mm)
Height - Seated (Max):
0.440" (11.17mm)