Vishay Sprague 299D226X0010CB6
Part No.:
299D226X0010CB6
Description:
CAP TANT 22UF 20% 10V RADIAL
Shipping
299D226X0010CB6 Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.280" L x 0.230" W (7.10mm x 5.84mm)
Height - Seated (Max):
0.380" (9.65mm)