Vishay Sprague 293D226X9035D8T
Part No.:
293D226X9035D8T
Description:
293D226X9035D8T
Shipping
293D226X9035D8T Information
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
600mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)