YAGEO 20KPA80A/B
Part No.:
20KPA80A/B
Manufacturer:
YAGEO
Description:
TVS P600 80V 130V BOX
Shipping
20KPA80A/B Information
Manufacturer:
YAGEO
Packaging:
Tape & Box (TB)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
80V
Voltage - Breakdown (Min):
89.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
130V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
155.4A
Power - Peak Pulse:
20000W (20kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)