YAGEO 20KPA48A/B
Part No.:
20KPA48A/B
Manufacturer:
YAGEO
Description:
TVS P600 48V 79.4V BOX
Shipping
20KPA48A/B Information
Manufacturer:
YAGEO
Packaging:
Tape & Box (TB)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
48V
Voltage - Breakdown (Min):
53.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
79.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
254.4A
Power - Peak Pulse:
20000W (20kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)