YAGEO 20KPA44CA/TR13
Part No.:
20KPA44CA/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Description:
TVS P600 44V 72.7V 13
Shipping
20KPA44CA/TR13 Information
Manufacturer:
YAGEO
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
44V
Voltage - Breakdown (Min):
49.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
277.9A
Power - Peak Pulse:
20000W (20kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)