YAGEO 20KPA216CA/B
Part No.:
20KPA216CA/B
Manufacturer:
YAGEO
Description:
TVS P600 216V 348V BOX
Shipping
20KPA216CA/B Information
Manufacturer:
YAGEO
Packaging:
Tape & Box (TB)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
216V
Voltage - Breakdown (Min):
241.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
348V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
58A
Power - Peak Pulse:
20000W (20kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)