YAGEO 20KPA160CA/TR13
Part No.:
20KPA160CA/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Description:
TVS P600 160V 258V 13
Shipping
20KPA160CA/TR13 Information
Manufacturer:
YAGEO
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
160V
Voltage - Breakdown (Min):
178.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
258V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
78.3A
Power - Peak Pulse:
20000W (20kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)