YAGEO 20KPA132CA/B
Part No.:
20KPA132CA/B
Manufacturer:
YAGEO
Description:
TVS P600 132V 213V BOX
Shipping
20KPA132CA/B Information
Manufacturer:
YAGEO
Packaging:
Tape & Box (TB)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
132V
Voltage - Breakdown (Min):
147.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
213V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
94.8A
Power - Peak Pulse:
20000W (20kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)