onsemi 1V5KE440A
Part No.:
1V5KE440A
Manufacturer:
onsemi
Description:
TVS DIODE 376VWM 602VC DO201AD
Shipping
1V5KE440A Information
Manufacturer:
onsemi
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
376V
Voltage - Breakdown (Min):
418V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
602V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.6A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)