onsemi 1SMF16BT1G
Part No.:
1SMF16BT1G
Shipping
1SMF16BT1G Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
16V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
26V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
7A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
1000W (1kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)