onsemi 1SMC20AT3
Part No.:
1SMC20AT3
Package:
DO-214AB, SMC
Description:
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMC
Shipping
1SMC20AT3 Information
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
20V
Voltage - Breakdown (Min):
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
46.3A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)