onsemi 1SMB7.5AT3
Part No.:
1SMB7.5AT3
Package:
DO-214AA, SMB
Description:
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC SMB
Shipping
1SMB7.5AT3 Information
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
7.5V
Voltage - Breakdown (Min):
8.33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
12.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
46.5A
Power - Peak Pulse:
600W
Capacitance @ Frequency:
1890pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)