onsemi 1SMB64CAT3G
Part No.:
1SMB64CAT3G
Description:
TVS DIODE 64VWM 103VC SMB
Shipping
1SMB64CAT3G Information
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
64V
Voltage - Breakdown (Min):
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5.8A
Power - Peak Pulse:
600W
Capacitance @ Frequency:
145pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)