onsemi 1SMB26CAT3G
Part No.:
1SMB26CAT3G
Package:
DO-214AA, SMB
Description:
TVS DIODE 26VWM 42.1VC 425TEPBGA
Shipping
1SMB26CAT3G Information
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
26V
Voltage - Breakdown (Min):
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
14.2A
Power - Peak Pulse:
600W
Capacitance @ Frequency:
330pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)