onsemi 1SMB20CAT3G
Part No.:
1SMB20CAT3G
Package:
DO-214AA, SMB
Description:
TVS DIODE 20VWM 32.4VC 425TEPBGA
Shipping
1SMB20CAT3G Information
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
20V
Voltage - Breakdown (Min):
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
18.5A
Power - Peak Pulse:
600W
Capacitance @ Frequency:
425pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)