onsemi 1SMB18AT3G
Part No.:
1SMB18AT3G
Description:
600 W TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESS
Shipping
1SMB18AT3G Information
Series:
SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
18V
Voltage - Breakdown (Min):
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
20.5A
Power - Peak Pulse:
600W
Capacitance @ Frequency:
870pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)