onsemi 1SMB14CAT3
Part No.:
1SMB14CAT3
Description:
TVS DIODE 14VWM 23.2VC SMB
Shipping
1SMB14CAT3 Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
14V
Voltage - Breakdown (Min):
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
25.8A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
590pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)