onsemi 1SMB14AT3G
Part No.:
1SMB14AT3G
Description:
TVS DIODE 14VWM 23.2VC SMB
Shipping
1SMB14AT3G Information
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
14V
Voltage - Breakdown (Min):
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
25.8A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
1085pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)