onsemi 1SMB13CAT3G
Part No.:
1SMB13CAT3G
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMB
Shipping
1SMB13CAT3G Information
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13V
Voltage - Breakdown (Min):
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
27.9A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
630pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)