onsemi 1SMB130AT3G
Part No.:
1SMB130AT3G
Description:
TVS DIODE 130VWM 209VC 425TEPBGA
Shipping
1SMB130AT3G Information
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
130V
Voltage - Breakdown (Min):
144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
209V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.9A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
150pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)