onsemi 1SMB12AT3G
Part No.:
1SMB12AT3G
Description:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMB
Shipping
1SMB12AT3G Information
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V
Voltage - Breakdown (Min):
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
30.2A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
1245pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)