onsemi 1SMB10AT3G
Part No.:
1SMB10AT3G
Manufacturer:
onsemi
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AA, SMB
Description:
TVS DIODE 10VWM 17VC 425-TEPBGA
Shipping
1SMB10AT3G Information
Manufacturer:
onsemi
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
10V
Voltage - Breakdown (Min):
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
35.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Power Line Protection:
No
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
1460pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)