onsemi 1SMA64AT3G
Part No.:
1SMA64AT3G
Package:
DO-214AC, SMA
Description:
TVS DIODE 64VWM 103VC SMA
Shipping
1SMA64AT3G Information
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
64V
Voltage - Breakdown (Min):
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
Power - Peak Pulse:
400W
Capacitance @ Frequency:
205pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)