onsemi 1SMA54AT3G
Part No.:
1SMA54AT3G
Package:
DO-214AC, SMA
Description:
TVS DIODE 54VWM 87.1VC 6TDFN
Shipping
1SMA54AT3G Information
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
54V
Voltage - Breakdown (Min):
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
87.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.6A
Power - Peak Pulse:
400W
Capacitance @ Frequency:
240pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)