onsemi 1SMA30AT3G
Part No.:
1SMA30AT3G
Package:
DO-214AC, SMA
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC 6TDFN
Shipping
1SMA30AT3G Information
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.3A
Power - Peak Pulse:
400W
Capacitance @ Frequency:
405pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)