onsemi 1PMT28AT1G
Part No.:
1PMT28AT1G
Description:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC POWERMITE
Shipping
1PMT28AT1G Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28V
Voltage - Breakdown (Min):
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
Power - Peak Pulse:
1000W (1kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)