Vishay Sprague 199D685X9025C1V1
Part No.:
199D685X9025C1V1
Description:
CAP TANT 6.8UF 10% 25V RADIAL
Shipping
199D685X9025C1V1 Information
Packaging:
Bulk
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max):
0.360" (9.14mm)
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)