Vishay Sprague 199D475X9010A7V1E3
Part No.:
199D475X9010A7V1E3
Description:
CAP TANT 4.7UF 10% 10V RADIAL
Shipping
199D475X9010A7V1E3 Information
Packaging:
Bulk
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.173" Dia (4.40mm)
Height - Seated (Max):
0.378" (9.61mm)
Lead Spacing:
0.250" (6.35mm)