Vishay Sprague 199D474X0035A6V1E3
Part No.:
199D474X0035A6V1E3
Description:
CAP TANT 0.47UF 20% 35V RADIAL
Shipping
199D474X0035A6V1E3 Information
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.173" Dia (4.40mm)
Height - Seated (Max):
0.378" (9.61mm)
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)