Vishay Sprague 199D336X0010D6B1
Part No.:
199D336X0010D6B1
Description:
CAP TANT 33UF 20% 10V RADIAL
Shipping
199D336X0010D6B1 Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.498" (12.66mm)
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)