Vishay Sprague 199D335X9050DXV1
Part No.:
199D335X9050DXV1
Description:
CAP TANT 3.3UF 10% 50V RADIAL
Shipping
199D335X9050DXV1 Information
Packaging:
Bulk
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.460" (11.68mm)
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)