Vishay Sprague 199D226X0016D2B1
Part No.:
199D226X0016D2B1
Description:
CAP TANT 22UF 20% 16V RADIAL
Shipping
199D226X0016D2B1 Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.400" (10.16mm)
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)