Vishay Sprague 199D226X0010C7V1E3
Part No.:
199D226X0010C7V1E3
Description:
CAP TANT 22UF 20% 10V RADIAL
Shipping
199D226X0010C7V1E3 Information
Packaging:
Bulk
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max):
0.458" (11.64mm)
Lead Spacing:
0.250" (6.35mm)