Vishay Sprague 199D225X9050CXV1
Part No.:
199D225X9050CXV1
Description:
CAP TANT 2.2UF 10% 50V RADIAL
Shipping
199D225X9050CXV1 Information
Packaging:
Bulk
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max):
0.420" (10.67mm)
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)