Vishay Sprague 199D106X9025C9V1
Part No.:
199D106X9025C9V1
Description:
CAP TANT 10UF 10% 25V RADIAL
Shipping
199D106X9025C9V1 Information
Packaging:
Bulk
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max):
0.478" (12.14mm)
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)