Vishay Sprague 199D106X5010B2B1
Part No.:
199D106X5010B2B1
Description:
CAP TANT 10UF 5% 10V RADIAL
Shipping
199D106X5010B2B1 Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
10 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.300" (7.62mm)
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)