Vishay Sprague 199D105X9025A6V1
Part No.:
199D105X9025A6V1
Description:
CAP TANT 1UF 10% 25V RADIAL
Shipping
199D105X9025A6V1 Information
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.173" Dia (4.40mm)
Height - Seated (Max):
0.376" (9.61mm)
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)