Vishay Sprague 199D105X5035A7V1E3
Part No.:
199D105X5035A7V1E3
Description:
CAP TANT 1UF 5% 35V RADIAL
Shipping
199D105X5035A7V1E3 Information
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
35 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.173" Dia (4.40mm)
Height - Seated (Max):
0.376" (9.61mm)
Lead Spacing:
0.250" (6.35mm)