Vishay Sprague 195D685X9025Y2T
Part No.:
195D685X9025Y2T
Description:
CAP TANT 6.8UF 10% 25V 2910
Shipping
195D685X9025Y2T Information
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)