Vishay Sprague 195D475X9015V8T
Part No.:
195D475X9015V8T
Package:
1410 (3727 Metric)
Description:
CAP TANT 4.7UF 10% 15V 1410
Shipping
195D475X9015V8T Information
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
15 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.143" L x 0.104" W (3.63mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max):
0.061" (1.55mm)