Vishay Sprague 195D335X0002C2T
Part No.:
195D335X0002C2T
Description:
CAP TANT 3.3UF 20% 2V 0905
Shipping
195D335X0002C2T Information
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
2 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.087" L x 0.045" W (2.21mm x 1.14mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.39mm)