Vishay Sprague 195D334X9035C2T
Part No.:
195D334X9035C2T
Description:
CAP TANT 0.33UF 10% 35V 0905
Shipping
195D334X9035C2T Information
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.087" L x 0.045" W (2.21mm x 1.14mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.39mm)